Santorini

Santorini

Romantik bir balayı tatili için Santorini balayı otelleri ve Santorini erken rezervasyon otelleri 2016 fırsatlarını sayfalarımızdan inceleyebilirsiniz. Santorini adası; Ege denizinde Yunanistan’a bağlı olup, Yunanistan ana karasının 200 km güney doğu kısmında yer alan volkanik adalar grubudur. Orta boy volkanik bir ada olan Santorini Fira ve Oia adlı 2 merkezden oluşmaktadır. Volkanik bir ada olması nedeni ile kumsalları […]

16 Kasım 2015 Pazartesi - 0 kez bakılmış
Facebook 0 Twitter 0

Romantik bir balayı tatili için Santorini balayı otelleri ve Santorini erken rezervasyon otelleri 2016 fırsatlarını sayfalarımızdan inceleyebilirsiniz. Santorini adası; Ege denizinde Yunanistan’a bağlı olup, Yunanistan ana karasının 200 km güney doğu kısmında yer alan volkanik adalar grubudur. Orta boy volkanik bir ada olan Santorini Fira ve Oia adlı 2 merkezden oluşmaktadır. Volkanik bir ada olması nedeni ile kumsalları gri, siyah kumlu ve çakıllıdır.

Uluslararası Santorini havaalanı ve deniz limanı sayesinde dünya’nın farklı yerlerinden her yıl binlerce turist ağırlamaktadır. Volkanik krater yüzünden daha büyüğü inşa edilemeyen Santorini limanının yapısı büyük gemilerin yanaşmasına imkan tanımadığından büyük gemiler açığa demirleyerek küçük tekneler aracılığı ile yolcularını karaya ulaştırmaktadırlar. Adanın yukarı kısımları büyük bir liman için uygun olsa da buraya yapılacak büyük bir limanın adanın doğal görüntüsü ve güzelliğini bozacağı düşünüldüğünden günümüze dek büyük bir liman çalışması yapılmamıştır. Eski yerleşim bölgerinde adak olarak inşa edilmiş pek çok kilise ve şapel bulunmakta olup, aynı zamanda eski uygarlıklara ait eserlerin bulunduğu Megaro Gyzi Museum, Thera Archaeological Museum ve Museum of Prehistoric Thera müzeleri Santorinide görülmesi ve gezilmesi gereken yerler olarak önerilmektedir.

Tipik Yunan mimarisi ve Kiklad mimari’nin hakim olduğu ada; Yunan adalarının tanıtıldığı kartpostallarda en çok resimleri görünen ada olup geçmişte adı Thera olarak bilinmektedir. M.Ö. 12. yüzyılda burayı ele geçiren Dor kralı Theras’ın adını almıştır. Günümüzde Yunanlıların buraya çoğunlukla Thira demeleri de buradan gelmektedir. Daha sonraları Venediklilerin burayı alarak 13.  yüzyılda Azize İrine’ye ithafen Santa İrini adını vermeleri nedeniyle bugünkü adını almıştır. Girit’in M.Ö. dönemlerde gelişmiş uygarlıklarından biri olan Minos uygarlığının yıkılmasına ön adım olan patlayan ve sonradan çökerek volkanik göl oluşturan volkanın bulunduğu bu ada günümüzde Kaldera  olarak bilinen volkan çöküntüsü manzarası sahip Santorini adası Yunan adaları balayı tatili için en çok tercih edilen adalar arasında ilk sırada yer almaktadır.

Santorininin en çok bahsi geçen özelliklerinden biri de denizde batan akşam güneşinin batış anıdır. Çoğu kişi tarafından eşsiz ve romantik olarak adlandırılan bu zaman dilimi adanın en çok reklamı yapılan özelliklerinden biridir.

Santorini adasının en önemli yerleşim merkezleri; Akrotiri, Antik Thira, Fira, İmerovigli, Oia, Kamari, Megalochori, Messaria, Monolithos, Perissa, Perivolos, Pyrgos, ve Vlichada bölgeleridir.

Santorini turu erken rezervasyon fırsatları ve Santorini balayı otelleri için önerilerimizi erkenrezervasyoncu.net sayfalarımızı gezerek detaylı olarak inceleyebileceğiniz gibi alt satırlarda yer alan otelleri de değerlendirebilir ve Santorinide tatil için Santorini otelleri arasından seçiminiz yapabilirsiniz.

Santorini adasının kuzey batı kesiminde kurulmuş olan Oia köyünde inşa edilmiş olup, Kiklad tarzı mimarisi ve minimal iç mekan tasarımlar ile dekore edilmiş mekanlara sahip kompleks stüdyoları bulunan Oia Suites Santorini tatili yapacak olanlar için iyi bir alternatiftir.

Adanın meşhur plajlarından biri olan Kamari plajı yakınlarındaki Agia Paraskevi sahilinde inşa edilmiş olup, tamamı yenilenmiş 47 süit ve delüks balayı süitinden oluşan Imperial Med Hotel konforlu donanımı, güler yüzlü hizmet anlayışı ve temizliği ile konaklayan misafirlerine mutlu bir Santorini için tüm olanakları sunmaktadır.

Santorinin volkanik kayaları üzerine kurulmuş olan ve tarihi Kiklad kasabalarını andıran İmerovigli köyündeki en gözde oteller arasındaki Grace Santorini otel de lüks butik otel tercih edenler için iyi bir alternatiftir.

Santorini otel önerisi arıyorsanız size Santorini otel tavsiyesi olarak sunacağımız Santorini otellerinden biri de özellikle 4 yıldızlı otel özelliğine sahip olup 2014 yılında renove edilen Daedalus Hotel‘dir.  Yunan adalarının geleneksel Kiklad mimari tarzı ile modern ve çağdaş donanımın bir dengesinde inşa edilmiş ve dekore edilmiş otel 45 odalıdır.

Santorini otelleri haricinde için Girit otelleri ve Mykonos otelleri için önerilerimizin tamamını Yunan adaları otellerini tanıttığımız kategori sayfalarımız üzerinden inceleyebilirsiniz. Arzu edenler Mykonos ve Girit adaları hakkında detaylı bilgi için ekli sayfaları da ziyaret edebilirler. Santorini turu ile Santorini balayı tatili yapacak olanlara şimdiden keyifli ve mutlu tatiller ile ömür boyu mutluluklar dileriz.

Bir Cevap Yazın

Ucuz tatil için erken rezervasyon otelleri ve erken rezervasyon tatil köyleri sitemizde. İndirimli tatil yapmanın en kolay yolu erken rezervasyonun sunduğu indirimlerdir. Erken rezervasyon fırsatları 2016 kampanyaları için sitemizi inceleyin. Erken rezervasyon ile ucuz tatil fırsatları sizi bekliyor. 2016 Erken rezervasyon otelleri ve tatil köyleri için indirimli tatil fırsatını kaçırmayın!