Mykonos

Mykonos

Mykonos tatili için Mykonos otelleri tanıtımları paylaştığımız sayfalarımızdan Mykonos erken rezervasyon 2016 fırsatlarını inceleyebilirsiniz. Bu sayfamızdan ise Mikonos olarak da bilinen Mykonos adası hakkında genel bilgiler edinebilirsiniz. Mykonos otelleri hakkında detaylı tanıtımları ise ekli sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Ege denizinde Yunanistana bağlı Mykonos, Kiklad adalarına bağlı olup 86 km2 yüzölçümüne sahiptir ve granitten oluşmuştur. 89 km sahil […]

21 Kasım 2015 Cumartesi - 0 kez bakılmış
Facebook 0 Twitter 0

Mykonos tatili için Mykonos otelleri tanıtımları paylaştığımız sayfalarımızdan Mykonos erken rezervasyon 2016 fırsatlarını inceleyebilirsiniz. Bu sayfamızdan ise Mikonos olarak da bilinen Mykonos adası hakkında genel bilgiler edinebilirsiniz. Mykonos otelleri hakkında detaylı tanıtımları ise ekli sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Ege denizinde Yunanistana bağlı Mykonos, Kiklad adalarına bağlı olup 86 km2 yüzölçümüne sahiptir ve granitten oluşmuştur. 89 km sahil şeridi ve artık ünü dünyaya yayılmış plaj partileri ile gece eğlenceleri sayesinde başta Avrupa jet sosyetesinin ve dünya’nın her yerinden turistlerin ziyaretine uğramaktadır. Birçok kilisenin bulunduğu, dar ve beyaz rengin hakim olduğu sokakları ile çoğu evin küp şeklinde olduğu Mykonos kasabası 1615 yılında kurulmuştur.

Adanın turizm açısından cazibe merkezi olması nedeniyle, Agios Ioannis, Agios Stefanos, Ano Mera, Ftelia, Kalafati, Mykonos or Chora, Ornos, Platys Gialos, Psarrou, Tourlos adlı Mykonos köyleri gelişen turizm sayesinde bilinen köy kapsamından ziyade turistik beldeler halini almış olup adada özellikle dünyaca ünlü markaların mağazaları, hediyelik eşya dükkanları, otel ve pansiyonlar gibi konaklama tesisleri, restoranlar, barlar ve gece kulüpleri oldukça yaygındır.

Dar sokaklarında pelikanlar ile sıkça karşılaşabileceğiniz Mykonos adası Türkiye’de Mikonos adası olarak da bilinmektedir. Özellikle balayı tatilleri ve romantik bir tatil yapmak isteyenler tarafından meşhur gün batımı manzarası ya da oteller tarafından düzenlenen evlilik törenleri ile Mykonosta evlenmek için tercih edilmekle beraber,  ada çılgın ve sıra dışı gece eğlenceleri haricinde aynı zamanda Mykonos plaj partileri ile de meşhur olduğundan eğlence tutkunu olanlar tarafından da sıkça tercih edilmektedir. Meşhur Mykonos plajları özellikle gündüzleri düzenlenen partiler ile çok rağbet görmekta olup eski liman tarafındaki Paradise Tropicana Beach Club en ünlü Mykonos plajları arasındadır. Tabii özellikle gayler ve marjinaller tarafından tercih edilen Super Paradise Beach plajı da eski liman tarafındadır ve oldukça meşhurdur. Yeni limana yakın olan Malalianos plajı ve Tourlos plajı da Mykonos plajları arasında en çok rağbet gören plajlar arasındadır. Gaylerin ve marjinallerin yadırganmadan tatil yapabildiği adalardan biri olan Mykonos bu özelliği nedeni ile eğlence adası ya da günahlar adası olarak da tanımlanmaktadır. Adanın en meşhur özellikleri arasında olan Mykonos çıplaklar plajı Elia Beach ise nudistlerin en gözde tatil mekanları arasında ilk sıralarda olmasına neden olmuştur. Kumsalları ile de meşhur olan adanın en güzel kumsalı kasabadan yaklaşık 4 km uzaklıkta olan Platis Gialos kumsalıdır.

Deniz yolu ile vizesiz gidilebilen Yunan adaları arasında olduğundan günübirlik turlar ile ülkemizden de pek çok kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Adanın en belirgin özelliklerinden biri de çoğunlukla çorak olmasıdır. Tabii bolca yetişen kaktüsler ve evlerin bahçelerindeki begonvilleri saymazsak adanın çoğunluğuna çorak topraklar hakimdir. Limanın yanındaki eski yel değirmenleri oldukça meşhur olup hemen hemen çoğu Yunanistan tanıtım belgesellerinde ve Yunan adaları tanıtımlarında yer almaktadır.

Kasabadan 4 km uzaklıkta bulunan Mykonos havaalanı uluslararası özelliğe sahip olup Ülkemizden AtlasGlobal ve Borajet ile dünyadan pek çok uçak şirketi tarafından özellikle mevsimsel uçuşlar ile yolcu taşımacılığı hizmeti sunmaktadır. Sayfalarımızdan Ucuz uçak bileti için yurtiçi uçak bileti kampanyaları ve yurtdışı uçak bileti kampanyaları ile Mykonos uçak bileti reken rezervasyon fırsatlarını da takip edebileceğinizi ayrıca hatılatmakta fayda görüyoruz. Mykonos Havalimanı ve kasaba arasında maalesef toplu taşıma hizmeti sunulmamakta ulaşım terminal önündeki taksiler ile sağlanmaktadır. Adada toplu taşıma araçlarının az olması nedeni ile ulaşım için en çok araç kiralama yöntemi tercih edilmektedir. Oto kiralama tercihler arasında ilk sırada gelse de motor kiralama ve özellikle atv motorlar kiralama açısından oldukça rağbet görmektedir.

Mykonos tatili ile özgürlükler adası olarak tanımlanan bu şirin Yunan adasında tatil yapacak olanlar için sayfalarımızda pek çok Mykonos otelleri ve konaklama tesislerinin tanıtımlarını paylaşmaktayız. Ucuz tatil fırsatları ve erken rezervasyon 2016 indirimleri ile Mykonos turu ve Yunan adaları tatili yapmayı planlıyorsanız sayfalarımızdan Mykonos otel tanıtımlarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca Santorini otelleri ve Girit otelleri ile diğer Yunan adaları otelleri içinde sayfalarımızdan bilgi edinebilirsiniz. Girit ve Santorini hakkında detaylı bilgiler için ekli sayfaları inceleyebilirsiniz.

Mykonosta tatil yapmayı planlayanlara şimdiden keyifli ve mutlu tatiller dileriz.

Bir Cevap Yazın

Ucuz tatil için erken rezervasyon otelleri ve erken rezervasyon tatil köyleri sitemizde. İndirimli tatil yapmanın en kolay yolu erken rezervasyonun sunduğu indirimlerdir. Erken rezervasyon fırsatları 2016 kampanyaları için sitemizi inceleyin. Erken rezervasyon ile ucuz tatil fırsatları sizi bekliyor. 2016 Erken rezervasyon otelleri ve tatil köyleri için indirimli tatil fırsatını kaçırmayın!