Kartepe

Kartepe

Kartepe kayak merkezi tek otel ile hizmet sunduğundan Kartepe otelleri için seçim yapma şansınız bulunmasa da erken rezervasyon ile ucuz tatil imkanı bulabilirsiniz. Son yılların en gözde kayak merkezleri arasına giren Kartepe eski adı ile Keltepe olarak da bilinmektedir. İzmit’in güneydoğusunda yer alan ve Samanlı dağlarının en yüksek noktası konumunda olup Marmara bölgesinin Uludağ‘dan sonra […]

13 Aralık 2015 Pazar - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Kartepe kayak merkezi tek otel ile hizmet sunduğundan Kartepe otelleri için seçim yapma şansınız bulunmasa da erken rezervasyon ile ucuz tatil imkanı bulabilirsiniz.

Son yılların en gözde kayak merkezleri arasına giren Kartepe eski adı ile Keltepe olarak da bilinmektedir. İzmit’in güneydoğusunda yer alan ve Samanlı dağlarının en yüksek noktası konumunda olup Marmara bölgesinin Uludağ‘dan sonra en yüksek dağı olma özelliğini taşımaktadır. Sömestre tatili için yoğun bir ziyaretçi trafiği beklenen Kartepe normal zamanlarda daha çok şehrin stresinden uzaklaşıp keyifli bir hafta sonu tatili yaşamak isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

Zirvesinde kurulan ve Green Park Otel olarak bilinen Kartepe kayak merkezi İstanbul’a yakınlığı nedeniyle oldukça popülerdir. Özellikle Maşukiye beldesinden ulaşımın kolay olmasının da etkisi ile Uludağ kayak merkezine rakip olmuştur.

Kartepe kayak pistleri her zorluk derecesine hitap edebilmektedir. Çoğu kayak merkezinde sadece 1 yada 2 kayak pistine çıkış kartı sağlanmaktadır. Kartepe kayak merkezinin zirvesinde hizmet veren Greenpark Kartepe ise toplam 4 ayrı lift çıkışının hepsi için bir skipass kullanma imkanı sunmaktadır. Böylece ziyaretçiler farklı pist deneyimleri yaşamak için fırsat elde etmektedir. Kartepe telesiyeji zor pistte dahil olmak üzere tüm zorluk seviyelerine hitap eden pistlere sahiptir.  Geyikalanı kolay orta zorluk derecesine sahiptir.  Karlıktepe pisti orta zorluk derecesine sahip olup, Kadıkonağı (otele çıkış pisti) ise çok kolay zorluk seviyesindedir.

Kartepe pistlerinin bir diğer özelliği de kullanılan 4 liftin 3 tanesinin telesiyej olmasıdır. Karlıktepe’de ayakta iken sizi karın üstünde çekerek yukarı çıkaran sistem olan teleski olmasına karşın diğer liftlere koltuklarda oturarak yani telesiyej ile çıkarsınız. buda önemli bir rahatlık olarak Kartepe pistlerinde kayak yapanlara sunulan bir ayrıcalıktır.

Bölgeye kayak yapmaya gelirken unutmamanız gereken bir detayda zirvede sadece tek bir işletmenin kayak odası bulunduğudur. Burada fiyatlar yüksek gelebilir ya da yoğunluktan malzeme sıkıntısı çekebilirsiniz. Gerçi yol boyunca kayak takımları kiralama için hizmet sunan çeşitli kayak odaları da bulunmaktadır. Biz uyaralım siz baştan önleminizi alın, sonra canınız sıkılmasın.

Kartepe otelleri için zirvede başta da belirttiğimiz üzere tek işletme faaliyet göstermektedir. Bu nedenle konaklama için farklı alternatifler ancak zirvenin dışında bulabilirsiniz. Bu konuda bölgede kiralık dağ evleri ve villalar için hizmet sunan çeşitli aracılar bulunmaktadır. Zirvede faaliyet gösteren Greenpark Kartepe yaklaşık 300 oda ile konuklarını ağırlamakta ve konuklarına kayak takımları temin edebilmeleri için olanak sağlamaktadır. Ayrıca yılbaşı tatili için otelde özel bir yılbaşı gecesi partisi programı için hazırlıkların yapıldığını da hatırlatalım.

Kış turizmi için farklı alternatifler arayanlara Kartalkaya hakkındaki sayfamızı da incelemelerini öneririz.

Benzer Haberler

Bir Cevap Yazın

Ucuz tatil için erken rezervasyon otelleri ve erken rezervasyon tatil köyleri sitemizde. İndirimli tatil yapmanın en kolay yolu erken rezervasyonun sunduğu indirimlerdir. Erken rezervasyon fırsatları 2016 kampanyaları için sitemizi inceleyin. Erken rezervasyon ile ucuz tatil fırsatları sizi bekliyor. 2016 Erken rezervasyon otelleri ve tatil köyleri için indirimli tatil fırsatını kaçırmayın!